Jak to kdysi začalo...

Se skateboardem jsem se poprvé setkal někdy pradávno asi tak ve třetí třídě základní školy. Zřejmě cestou do hudebky jsem na Ulricháku potkal kamarády ze třídy. Projížděli se po mramoru na tehdy jediném dostupném modelu skateboardu zvaném Flamengo. To byl spíše užší slalomový skate. Profilovaný laminát s gumovými kolečky. Půjčili mi to a hned prvním odrazem mi to podjelo a skejta jsem poslal přes celou plochu až na silnici. Ten rok jsem tedy věděl, co chci k Vánocům. Můj první skejt vypadal proti zeleno-černému flamengu dost dobře. Tenhle krasavec z Taiwanu měl červenou polyetylenovou desku s červenými poloprůhlednými polyuretanovými kolečky, přičemž byl také znatelně lehčí.
Minirampa na Malšáku Kromě Ulricháku jsme zkoušeli i asfalt u všesportovního stadionu a došlo samozřejmě i na sdílení radosti z dárku na věkošském brouzdálku. To už naštěstí s odjakživa nejlepším kamarádem a bratrancem Jakubem Stašou. V dalších letech jsme potenciál úzkého prkna vyčerpali. Skončilo tedy ve skříni.

Po nějaké době jsme se ovšem ke skateboardingu vrátili. V roce 1992 jsme totiž na Malšáku s Jakubem podnikali pravidelné U-rampové pokusy, při kterých nám tentokrát dobře sloužil skateboard zapůjčený z nářaďovny Orlovny, kde naši hráli volejbal. Širší deska se totiž pro udržení rovnováhy na plechové U-rampě ukázala jako lepší.

Left Arrow
-_- Riot Studios, DLF, ©2011
Right Arrow