TJ Sokol Slezské předměstí - VERTA.CZ

Starý web vertikální U-rampy v Hradci Králové - Aktuální web je VERTA.CZ

Koncem roku 2005 jsme se já (Filip Hušek) a Jan (Pavouk) Tomšovský rozhodli pro stavbu vlastní vertikální rampy. K tomuto rozhodnutí nás dovedly následující okolnosti. Rampa na Dukle v Pardubicích na které jsme od léta 2003 doposud trénovali, již zoufale potřebovala nový povrch. Mohli jsme tedy investovat vlastní finance do překližek a dále několikrát týdně cestovat 25 km do Pardubic, nebo zapojit podstatně větší úsilí a finanční prostředky do stavby vlastní nové rampy v Hradci. Protože možnost, že by nám někdo rampu postavil se nezdála (a skutečně nebyla) pravděpodobná, rozhodli jsme se pro variantu druhou. Nemusíme tak za rampou cestovat a máme nad ní také mnohem lepší dohled. K tomu také výrazně přispěl fakt, že se mi podařilo vyjednat umístění rampy velmi blízko Pavoukova bydliště. V areálu TJ SOKOL Slezské Předměstí
9. 1. 2006 jsme ve dvou stavbu zahájili. Kromě úctyhodné finanční sumy z mých úspor na nové auto jsme při stavbě zúročili četné zkušenosti ze stavění překážek a nástaveb ramp, takže jsme měli dobrou představu co stavíme a jak chceme aby výsledek vypadal.

Dne 8. 3. 2006 jsme poprvé úspěšně odzkoušeli novostavbu U-rampy na

Rampa se nachází v oploceném sportovním areálu TJ Sokol Slezské Předměstí - tzv. Háječku, asi 100 metrů od zastávky MHD Cihelna, což je konečná stanice linek číslo 3, 6, 14, 27 a 5. Autem je to z centra zhruba 5 minut. Na kole to veme minut asi 10 a nebojte se, stojanů máme rozhodně dostatek :o)

Umístění rampy na mapě Hradce Králové:

RAMPA: 50°13'9.769"N, 15°51'48.068"E

Detail Slezského Předměstí:

RAMPA: 50°13'9.769"N, 15°51'48.068"E

Areál je oplocený a přístup je možný pouze ze severu, tj. tř. SNP - ulice Topolová a park.

Stavbu si na svá bedra plně uvázali především jezdci Infinity Skateboards, a to jak z finanční, tak z technické stránky věci. Zdá se, že jim přálo štěstí, takže s plnou odpovědností podpořenou bohatými zkušenostmi ze zahraničí vám zaručujeme, že tahle rampa je nejlepší v Čechách. Ale nejen to. Provedením i rozměry je skutečně na světové úrovni. Posuďte sami:

Výška: 4,1 m
Šířka: 8,4 m
Rádius: 3,5 m

Šířka velmi tvrdého a rychlého povrchu je prozatím něco přes 8 metrů. Plánovali jsme rozšíření na luxusních 10 metrů. Celkový dojem z jízdy také výrazně dobarvuje na naše poměry opravdu neobvykle tuhá konstrukce, která výrazně usnadňuje houpání. Takhle poctivou rampu nenajdete ani v berlínské Skatenhalle!

A teď pár slov k provozu.
Vzhledem k tomu, že se jedná o záležitost pro zkušené vert-ridery, bude rampa určena především členům našeho oddílu. Kromě skateboardistů je možné také členství jezdců na kole i na kolečkových bruslích.

V celém areálu platí zákaz kouření, jehož porušování se nesetká s pochopením. Je to součást smlouvy o užívání sportovního areálu. Věřte, že získat takové místo pro rampu není nic jednoduchého a nenecháme se o něj připravit kvůli něčímu smradlavýmu zlozvyku.

Připomínáme, že ve vertikální rampě je nutné jezdit s helmou a nemůžeme nedoporučit chrániče minimálně na kolenou.

Fotografie lokality snů k nahlédnutí zde:

English version
Website designed by DLF @ Riot Studios. Copyright 2005.